تبلیغات
استقلال قهرمان - خبر نامه(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲)
 تیم استقلال با 67 امتیاز قهرمان دوازدهمین دوره لیگ برتر باشگاههای کشور شد بازی پایانی لیگ از ساعت 18:15
دقیقه در ورزشگاه آزادی آغاز شد. مسابقه ای که البته پیش از آغازش در آن تکلیف تیم قهرمان لیگ مشخص شده بود و استقلالی ها با اقتدار قهرمانی فصل را یک هفته پیشتر
بدست آورده بودند تیم استقلال با 67 امتیاز قهرمان دوازدهمین دوره لیگ برتر باشگاههای کشور شد بازی پایانی لیگ از ساعت18:15
دقیقه در ورزشگاه آزادی آغاز شد. مسابقه ای که البته پیش از آغازش در آن تکلیف تیم قهرمان لیگ مشخص شده بود و استقلالی ها با اقتدار قهرمانی فصل را یک هفته پیشتر
بدست آورده بودندتماشاگران قبل از بازی سر از پا نمی شناختند. آنها که نزدیک به 80 هزار تای شان سکوهای آزادی را مملو از تماشاگر کرده بودند ، یکی از زیباترین جشن های قهرمانی تاریخ لیگ برتر را به پا کرده بودند. استقلالی ها که شوالیه شان برای روز قهرمانی کفش هایی آبی سفارش داده بود ، بازی را درحالی آغاز کردند که کاپیتان فرهاد مجیدی پیشاپیش شان می آمد. بازی که شروع شد  ، او و استقلال نشان دادند نیامدند تا طرفداران را دلخور به خانه های شان بفرستند. تماشاگرانی که شوک زده از حرف های قلعه نویی درباره جدایی از تیم ، یکصدا او را می خواندند تا از دلش در بیاید و بماند که تیم شان را قهرمان آسیا کند. مجیدی و فتح الله زاده هم اگرچه تشویق می شدند اما در موج فریادهای قلعه نویی طرفداران ، صدای شان گم بود. اولین خطر جدی بازی را حنیف برای استقلالی ها ساخت او گل زد اما همراهش گلر داماش را هم زد تا گلش مردود اعلام شود و 10 دقیقه اول این جشن پر هیجان بدون گل باشد. البته استقلال در این بازی به ملی پوشانش یعنی خسرو حیدری ، مجتبی جباری و پژمان منتظری استراحت داده بود. «شعار امیر با معرفت ، معذرت ، معذرت » لیدرهای استقلالی اگرچه خیلی همه گیر نمی شد اما نشان از این داشت که آنها می خواهند هر طور که هست از دل سرمربی شان در بیاورند تا شاید او بپذیرد فصل بعد هم در استقلال بماند.

بازی تا دقیقه 32 همچنان بدون گل پیش می رفت که حسن اشجاری با ضربه ای تماشایی کاشته پشت 18 را وارد دروازه رودباریان کرد تا ورزشگاه منفجر شود. خطای داماشی ها روی فرهاد مجیدی این موقعیت را ایجاد کرد تا استقلالی ها در جشن شان یکی از زیباترین گل های فصل را به ثمر برسانند.

نیمه اول با همین یک گل به پایان رسید. این در حالی بود که استقلالی ها در دقایق پایانی نیمه اول چند موقعیت گلزنی دیگر هم داشتند که نتوانستند از آن ها استفاده کنند.

با شروع نیمه دوم ایمان موسوی وارد زمین شد تا بار هجومی استقلال بیشتر شود. در دقیقه 65 هم آرش برهانی از زمین بیرون رفت تا مجتبی جباری به میدان بیاید. اما با این حال داماش بود که توانست دروازه استقلال را باز کند. در دقیقه 66 محمدرضا مهدوی با شوت زیبایی که از پشت محوطه جریمه زد، بازی را مساوی کرد.

استقلال در ادامه مسابقه می توانست دوباره از داماش پیش بیفتد اما شوت فرهاد مجیدی در دقیقه 70 با فاصله کم از کنار دروازه به بیرون رفت تا مسابقه همچنان مساوی پیگیری شود. در دقیقه 74 هم علی حمودی صاحب یک موقعیت خوب شد که مدافع داماش ضربه آرام او را از روی خط دروازه برگرداند.

پس از هدر رفتن موقعیت های استقلال، دوباره نوبت داماش شد که دروازه حریف را باز کند. حسین ابراهیمی در دقیقه 79 با یک ضربه زیبا از زاویه بسته، توپ را به کنج دروازه استقلال فرستاد تا تیمش در روز برگزاری جشن قهرمانی استقلال، از حریف تهرانی جلو بیفتد.

استقلال در دقیقه 84 یک موقعیت گل دیگر را هم از دست داد. این بار فرهاد مجیدی می خواست با ضربه قیچی برگردان دروازه داماش را باز کند که توپ در دستان دروازه بان حریف آرام گرفت.

البته استقلالی ها در دقایق پایانی مسابقه شانس آوردند که گل سوم را نخوردند. در دقیقه 89 سعید حلافی مهاجم داماش یک موقعیت خوب را از دست داد تا این شانس را به استقلال بدهد که از این مسابقه امتیاز بگیرد. یک دقیقه بعد ضربه کاشته استقلال روی سر جواد نکونام نشست که او توپ را با فاصله کم به بیرون زد. در دقیقه 91 هم شوت محکم فرهاد مجیدی توسط دروازه بان داماش مهار شد تا استقلالی ها یک گام دیگر به شکست در این مسابقه نزدیک شوند.  موقعیت های آبی پوشان یکی پس از دیگری هدر می رفت تا استقلالی ها نتیجه این مسابقه را فراموش کنند و از چند دقیقه قبل از پایان مسابقه به فکر برگزاری جشن قهرمانی بیفتند. سرانجام داور سوت پایان بازی را زد تا استقلال در آخرین مسابقه لیگ برتر دوازدهم شکست را تجربه کند. این تنها شکست استقلال در چند سال اخیر است که پس از آن، هواداران آبی پوش فریاد شادی سر می دادند و ناراحت نبودند. آن ها پس از شکست تیمشان، با اینکه باران می بارید، در ورزشگاه ماندند تا همراه با بازیکنان خود جشن قهرمانی بگیرند.
برچسب ها: استقلال، آزادی، قهرمانی، خبر، استقلال خبر، جام، لیگ،

تاریخ : دوشنبه 23 اردیبهشت 1392 | 04:38 ب.ظ | نویسنده : sajjad zamini | نظرات

  • ماه موزیک | راه بلاگ | تک تاز بلاگ